Zadzwoń do nas:22 827 57 05
  • PL
  • EN
Atomowi seniorzy

Atomowi seniorzy

 

Pokolenie, które wchodzi obecnie w wiek emerytalny, to pokolenie baby boomers. Pokolenie, które nigdy nie miało ochoty i nadal nie zamierza „wchodzić” w tradycyjnie rozpisane role. Te zmiany socjolodzy obserwują na całym świecie, a i w Polsce ten trend jest wyraźnie widoczny. Pokolenie osób wchodzących właśnie u nas w wiek senioralny zdążyło skorzystać ze zmian ustrojowych po 1989: obfitość dóbr materialnych, nieograniczony dostęp do informacji, otwarte granice. To wszystko stało się impulsem, żeby myśleć i dążyć do samorealizacji. Nie czują się za starzy, żeby podjąć naukę, wybrać się w podróż marzeń czy zaznajomić z najnowszymi technologiami.


Często zresztą ze względu na intensywne życie zawodowe i rodzinne nie mieli czasu na pełne oddanie się swoim pasjom. Dlatego też coraz częściej emerytura dla wielu staje się momentem na realizację siebie.


Współcześni seniorzy dalej chętnie wesprą swoje dorosłe dzieci np. w opiece nad wnukami, ale pomoc rodzinie w żaden sposób nie wyczerpuje ich ambicji i planów, na realizację których przez lata zgromadzili iście atomowe pokłady energii.

Najlepsze miejsce do zamieszkania na emeryturze? Osiedle senioralne Senior Apartments – dowiedz się więcej!