Zadzwoń do nas:22 827 57 05
  • PL
  • EN
Autostopem mimo wieku

Autostopem mimo wieku

 

Wyzwanie

Pani Teresa Bancewicz to kobieta z pasją, która pokonała różne przeciwności losu, przemierzyła niemal wszystkie kontynenty autostopem i w wieku 85 lat nadal podróżuje. Tuż przed przejściem na emeryturę pani Teresa straciła pracę. Niedługo potem jej los podzielił także jej mąż. Sytuacja życiowa, w której znaleźli się państwo Bancewicz sprawiła, że pani Teresa wpadła w depresję. Doradzono jej zmianę otoczenia, aby choć na chwilę wyrwać się ze stresogennej sytuacji i tak powstał pomysł na pierwszą podróż.

Podróż jako lekarstwo

Z racji skromnych warunków finansowych pani Teresa mogła pozwolić sobie tylko na podróż autostopem. Ruszyła do Finlandii przez Rosję, Litwę oraz Estonię. Bilet na prom kupiła za sprzedane, własnoręcznie wykonane, kompozycje plastyczne. Jako że podróż ta okazała się doskonałą terapią na dolegliwości wrażliwej duszy, pani Teresa każdego roku pakuje plecak i oddaje się pasji podróżniczej.

 

Wiek to tylko liczba

Od pierwszej wyprawy minęło już wiele lat. Była Tunezja, Maroko, Japonia, Egipt, obie Ameryki, były przejazdy na ośle, furmanką czy koleją transsyberyjską, nocowanie w skalnej grocie i na plaży na Kubie. Swoją pasją i spojrzeniem na świat pani Teresa dzieli się na blogu pokazując jak niewiele trzeba, aby zmienić swoje życie. Historia pani Teresy to dowód na to, że niekiedy nawet trudna sytuacja życiowa może stać się przyczynkiem do odkrycia czegoś nowego.

 

Źródła: https://cafesenior.pl/84-letnia-polka-podbija-swiat-autostopem/  http://przekornie.blogspot.com/2013/04/o-kobiecie-niezwykej-kobiecie.html http://teresabancewicz.blogspot.com/