Zadzwoń do nas:22 827 57 05
  • PL
  • EN

Aspekty przeprowadzki

Wspaniale! Decyzja podjęta. Teraz trzeba przygotować bliskiego na nowy, fascynujący okres w jego życiu. Oczywiście nie wszyscy od razu zaadaptują się do nowej sytuacji, należy jednak pamiętać, że Senior Apartments to NIE jest dom starców, ani dom opieki. To nowe, piękne oraz wygodne mieszkanie znajdujące się na osiedlu pełnym życzliwych osób. Senior Apartments to także życie pozbawione problemów związanych z prowadzeniem domu, za to wypełnione czasem, który może być wykorzystany na realizację marzeń.

Poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek, które ułatwią wkroczenie w ten nowy etap życia. Przede wszystkim odetchnij – wreszcie możesz poczuć ulgę, wszak znalazłeś wspaniałe rozwiązanie i dałeś bliskiej osobie możliwość spędzenia emerytury w najlepszy z możliwych sposobów.

Pomóż bliskiemu zaplanować przeprowadzkę i spakować rzeczy, które zabierze ze sobą do Senior Apartments. Możliwości mamy wiele. Senior może zabrać ze sobą wszystko, może także przeprowadzić się tylko z ubraniami rozpoczynając tym samym, w symboliczny sposób, nowy rozdział w swoim życiu.

Wspólnie stwórzcie listę pytań, które chcielibyście zadać przed i bezpośrednio po przeprowadzce. To ważne, ponieważ samodzielne stworzenie takiej listy może być dla seniora sporym wyzwaniem, zwłaszcza że zmianie miejsca zamieszkania zawsze towarzyszą duże emocje.

Pomóż rodzicowi zaaranżować nowe mieszkanie tak, jak lubi. Poprzestawiajcie meble, powieście obrazki, udekorujcie wnętrze tak, aby wszyscy, a zwłaszcza nowy mieszkaniec, czuli się w nim swobodnie. Personel Senior Apartments chętnie doradzi i pomoże.

Zaplanuj regularne wizyty. Pracownicy Senior Apartments zadbają o to, aby Twój bliski się nie nudził, niemniej kontakty z najbliższą rodziną czy przyjaciółmi są nie do przecenienia. Odwiedzajcie nas jak najczęściej, zapraszajcie gości, urządzajcie święta. We wszystkim pomożemy.

Twoje wsparcie będzie bardzo ważne szczególnie w pierwszych dniach pobytu w Senior Apartments. Niektóre osoby szybko się przystosowują do nowych warunków, inne natomiast potrzebują więcej czasu na adaptację. Pamiętaj! Zawsze możesz kontaktować się z naszym personelem, pytać o samopoczucie i sugerować co jeszcze możemy zrobić, aby senior jak najszybciej poczuł się jak u siebie.

>>> Jesteśmy do Twojej dyspozycji – zachęcamy do kontaktu