Zadzwoń do nas:22 827 57 05
  • PL
  • EN

Aspekty przeprowadzki

Wspaniale! Decyzja podjęta. Teraz trzeba przygotować się na nowy, fascynujący okres w swoim życiu. Oczywiście nie wszyscy od razu zaadaptują się do nowej sytuacji, należy jednak pamiętać, że Senior Apartments to NIE jest dom starców, ani dom opieki. To nowe, piękne oraz wygodne mieszkanie znajdujące się na osiedlu pełnym życzliwych osób. Senior Apartments to także życie pozbawione problemów związanych z prowadzeniem domu, za to wypełnione czasem, który może być wykorzystany na realizację marzeń.

Poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek, które ułatwią wkroczenie w ten nowy etap życia. Przede wszystkim niczego się nie obawiaj! Czeka Cię nowy, fantastyczny początek. Jeśli mimo to masz wątpliwości, spytaj naszych mieszkańców – wszyscy żartują sobie ze swoich początkowych niepokojów.

Pożegnaj się ze swoim dotychczasowym mieszkaniem. To ważne, gdyż jest to miejsce, w którym spędziłeś wiele lat i wiąże się z nim wiele ciepłych wspomnień.

Podaj swój nowy adres wszystkim sąsiadom oraz bliskim osobom. Z pewnością będą chcieli Cię odwiedzić w nowym mieszkaniu, spędzić czas przebywając w nowocześnie urządzonych wnętrzach czy, jeśli pozwoli na to pogoda, podczas spaceru po pięknym osiedlu. Apartamenty są idealnym miejscem do spotkań rodzinnych oraz urządzania spotkań świątecznych. Nasz personel nie tylko pomoże przygotować uroczystości, ale również posprząta, gdy goście wyjadą.

Zrób listę rzeczy, które chcesz ze sobą zabrać. Może to być właściwie wszystko: ulubione meble, bibeloty, obrazy, książki czy zastawa stołowa. Pamiętaj, apartamenty są duże – z pewnością wszystko się zmieści. Planowanie przeprowadzki może być także dobrym pretekstem do pozbycia się wszystkich tych rzeczy, których tak naprawdę nie darzyłeś sympatią, ani sentymentem.

Zgromadź i uporządkuj informacje o swoim stanie zdrowia. Ułatwi to lekarzowi, pielęgniarce i innym osobom z personelu szybkie zapoznani się z Twoimi potrzebami i wspólne zaplanowanie schematu wsparcia (dowiedz się więcej o opiece medycznej).

Jeżeli planujesz przeprowadzkę razem z ukochanym zwierzęciem, przygotuj go do tego. Spakuj niezbędne akcesoria i uporządkuj również jego dokumenty: historię leczenia i – szczególnie ważne – świadectwa szczepień.

Zastanów się czym chcesz się zająć. Wreszcie masz czas i sposobność, a nasz concierge pomoże Ci w realizacji marzeń i odkładanych planów.

Pytaj nas o wszystko. Zachęcamy do kontaktu w każdej, nawet z pozoru błahej, sprawie. Nasz personel rozwieje każdą wątpliwość i odpowie na wszelkie pytania.

>>> Zapraszamy na blog dla seniorów i o seniorach