Zadzwoń do nas:22 827 57 05
  • PL
  • EN

Opieka medyczna

Osiedle senioralne to bezpieczne i przyjazne otoczenie, w którym osoby starsze mogą kontynuować wartościowe życie bez względu na to, że okresowo lub stale wymagają opieki. W odróżnieniu od domów opieki, który wymaga wyrzeczenia się wielu cennych w życiu wartości, u nas nikt nie musi rezygnować z prywatności, poczucia niezależności, własnych przyzwyczajeń i spraw, które sprawiały radość. Jednocześnie w każdej chwili może liczyć na pomoc i wsparcie naszego personelu.

Naszym mieszkańców obejmujemy opieką w zakresie okresowego kontrolowania parametrów zdrowia (ciśnienie, poziom cukru, waga, nawodnienie), a także monitorujemy przyjmowanie leków. Nasz personel asystuje podczas kontaktów z placówkami służby zdrowia, koordynuje umawianie terminów badań, konsultacji i wizyt, a także pilnuje realizacji recept i w razie potrzeby dba o ich ponowne wystawienie.

Pielęgniarka i opiekunki

Pielęgniarka jest do dyspozycji mieszkańców podczas codziennego dyżuru (od poniedziałku do piątku). Odwiedza mieszkańców, rozmawia o ich stanie zdrowia, kontroluje dostępność leków, rozmawia o profilaktyce zdrowotnej, koordynuje zaplanowane wizyty lekarskie, te na osiedlu jak i w placówkach medycznych. Może towarzyszyć mieszkańcom podczas tych wizyt. Na zlecenie lekarza wykonuje drobne zabiegi, jak zastrzyk czy zmiana opatrunku.

Korzystanie z jej opieki nie jest obowiązkowe. Każdy mieszkaniec może umówić się, aby pielęgniarka odwiedzała go tylko na jego prośbę. Dotychczas jednak nie zdarzyło się, aby którykolwiek z mieszkańców zrezygnował z tych wizyt. Podkreślają bowiem, że obecność pielęgniarki daje im komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, a rozmowa podczas wspólnej “herbatki” jest miłym punktem dnia.

Do dyspozycji mieszkańców przez całą dobę są również opiekunki medyczne, których zadaniem jest pomoc w czynnościach dnia codziennego (m.in. pomoc przy kąpieli, toalecie, ubieraniu się, gotowaniu), a także czuwanie nad ich bezpieczeństwem w nocy. W ofercie posiadamy także szeroki wybór dodatkowych usług opiekuńczych.

Mieszkańcom zapewniamy kompleksową pomoc w organizacji opieki medycznej – od umawiania wizyt lekarskich, przez przedłużanie recept, zleceń na materiały higieniczne wypisywanie skierowań po zakupy w aptece.

Mieszkańców zapisujemy do lekarza rodzinnego w najbliższej placówce medycznej, dzięki czemu mogą korzystać ze świadczeń w ramach ubezpieczenia NFZ.

Potrzebujesz rady lub masz pytania?

Jesteśmy do dyspozycji!