Zadzwoń do nas:22 827 57 05
  • PL
  • EN

Opieka medyczna

Osiedle senioralne to bezpieczne i przyjazne otoczenie, w którym osoby starsze mogą kontynuować wartościowe życie pomimo tego, że okresowo lub stale wymagają opieki. W odróżnieniu od domów opieki, które wymagają wyrzeczenia się wielu cennych w życiu wartości, u nas nikt nie musi rezygnować z prywatności, poczucia niezależności oraz przyzwyczajeń, które zawsze sprawiały mu radość. Jednocześnie mieszkańcy osiedla w każdej chwili mogą liczyć na pomoc i wsparcie naszego personelu.

Naszych mieszkańców obejmujemy opieką w zakresie okresowego kontrolowania parametrów zdrowia (ciśnienie, poziom cukru, waga, nawodnienie) oraz monitoringu przyjmowania leków. Nasz personel asystuje podczas kontaktów z placówkami służby zdrowia, koordynuje umawianie terminów badań, konsultacji i wizyt, a także pilnuje realizacji recept i w razie potrzeby dba o ich ponowne wystawienie.

Pielęgniarka i opiekunki

Pielęgniarka jest do dyspozycji mieszkańców codziennie (od poniedziałku do piątku). Podczas codziennego dyżuru odwiedza mieszkańców, rozmawia o ich stanie zdrowia i profilaktyce zdrowotnej oraz kontroluje dostępność leków. Ponadto pielęgniarka koordynuje zaplanowane wizyty lekarskie, te na osiedlu, jak i w placówkach medycznych, podczas których może towarzyszyć naszym mieszkańcom. Na zlecenie lekarza wykonuje drobne zabiegi np. zastrzyki czy zmiany opatrunku.

Korzystanie z opieki pielęgniarskiej nie jest obowiązkowe. Każdy mieszkaniec może umówić się, aby pielęgniarka odwiedzała go tylko na jego prośbę. Dotychczas jednak nie zdarzyło się, aby którykolwiek z mieszkańców zrezygnował z tych wizyt, podkreślają bowiem, że obecność pielęgniarki daje im komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, a rozmowa podczas wspólnej „herbatki” jest miłym punktem dnia.

Do dyspozycji mieszkańców przez całą dobę są również opiekunki medyczne, których zadaniem jest pomoc w czynnościach dnia codziennego (m.in. pomoc przy kąpieli, toalecie, ubieraniu się czy gotowaniu), a także czuwanie nad bezpieczeństwem w nocy. W ofercie posiadamy także szeroki wybór dodatkowych usług opiekuńczych.

Mieszkańcom zapewniamy kompleksową pomoc w organizacji opieki medycznej – od umawiania wizyt lekarskich, przez przedłużanie recept, zleceń na materiały higieniczne, wypisywanie skierowań, po zakupy w aptece.

Mieszkańców zapisujemy do lekarza rodzinnego w najbliższej placówce medycznej, dzięki czemu mogą korzystać ze świadczeń w ramach ubezpieczenia NFZ.

>> Dowiedz się więcej o naszej ofercie programów i pobytów rehabilitacyjnych <<<

 

Potrzebujesz rady lub masz pytania?

Jesteśmy do dyspozycji!