Senior Apartments to innowacyjne osiedla senioralne oferujące kupno lub wynajem mieszkań dla Seniorów. Najważniejszym zamysłem tego projektu było stworzenie w pełni komfortowej, bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni dedykowanej osobom starszym.

Wiele lat temu mieliśmy okazję zaobserwować tego typu osiedla na Zachodzie, gdzie zrobiły absolutną furorę i cieszą się ogromnym zainteresowaniem po dziś dzień. Zachwyciła nas wówczas ich niezwykła, niekonwencjonalna idea przepełniona empatią, szacunkiem, chęcią udzielenia autentycznej pomocy osobom przeżywającym jesień swojego życia.

Idąc tymi śladami, stworzyliśmy pierwsze w Polsce osiedle dla Seniorów usytuowane na obrzeżach Warszawy. Spotkało się ono z ogromnym uznaniem nie tylko u osób starszych, ale również u ich rodzin – skorzystaj z naszej oferty, aby podarować swoim najbliższym zasłużony spokój oraz poczucie bezpieczeństwa na każdy dzień.

Mieszkania senioralne, czyli domy dostosowane do potrzeb oraz możliwości ludzi starszych

Bardzo duża część społeczeństwa w wieku starszym zmaga się z różnorodnymi schorzeniami, ograniczeniami fizycznymi tudzież brakiem sił witalnych. Mając tego świadomość, wyszliśmy naprzeciw tego rodzaju trudnościom, aby przestały nimi być. Mieszkania senioralne zawierają bowiem szereg udogodnień, częstokroć niezwykle prostych, ale jakże przy tym zasadnych.

Przede wszystkim mieszkania te nie mają żadnych progów, co eliminuje ryzyko przewrócenia się osoby starszej na skutek potknięcia. Ma to również ogromne znaczenie dla Seniorów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub chodzących o kulach. Ponadto każda para drzwi jest szeroka. Podwyższona armatura łazienkowa i kuchenna ma specjalne miejsce na nogi dla osób niepełnosprawnych. We wszystkich pomieszczeniach zamontowano barierki ułatwiające poruszanie się, a także wspierające ludzi starszych podczas podnoszenia się, np. z miejsca odpoczynku. W każdej łazience zamiast wanny zainstalowano komfortową, otwartą kabinę prysznicową pozbawioną wysokich podwyższeń, progów czy stopni.

Apartamenty senioralne są również wyposażone w nowoczesne i przede wszystkim bezpieczne urządzenia, takie jak kuchnia indukcyjna, czy piekarnik z funkcją automatycznego wyłączania. W mieszkaniach zamontowano też wysokiej klasy czujniki dymu oraz system przyzywowy umożliwiający natychmiastowe wezwanie pomocy.

Osiedla senioralne – bezpieczna, zadbana i spokojna przystań dla Seniorów

Senior Apartments to nie tylko mieszkania dostosowane do potrzeb ludzi starszych, ale również całe osiedle i jego infrastruktura. Ścieżki spacerowe nie mają progów, a zatem są bezpieczne i komfortowe także dla mieszkańców poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ponadto wszystkim lokatorom zapewniamy możliwość skorzystania z usług opiekuńczo-medycznych, w tym rehabilitacyjnych oraz pielęgniarskich, a także z usług gastronomicznych. Concierge senioralny jest zawsze gotów do pomocy naszym mieszkańcom w załatwieniu różnego rodzaju spraw. Na terenie budynków, jak i przed obiektami mieszkalnymi panuje nienaganny porządek, o który każdego dnia dba profesjonalna firma sprzątająca.

Wszystkie oferowane tu usługi sprawiają, że nasze osiedla senioralne zyskują coraz szerszą rzeszę osób zainteresowanych kupnem mieszkania na terenie Senior Apartments. O coraz większej popularności tego miejsca decyduje również panujący tu spokój, cisza i atmosfera sprzyjająca życiowemu wypoczynkowi. Dlatego nie zwlekaj już dłużej i zapytaj o cennik dotyczący kupna tudzież najmu apartamentów na innowacyjnym osiedlu dla Seniorów.

Do kogo kierowana jest oferta osiedli senioralnych?

Priorytetem oraz ideą naszych działań od zawsze było i jest nadal zapewnienie godnych warunków życia osobom starszym. Mówiąc o warunkach, mamy na myśli nie tylko te materialne, czy fizyczne, jak wystrój wnętrz, czy też atrakcyjne wyposażenie mieszkań. Chodzi nam przede wszystkim o dostęp do opieki medycznej, który nie wymaga od Seniorów długiego czasu oczekiwania. W naszej ocenie właśnie na tym polegać powinno dobre życie w okresie jego jesieni.

Zatem po pierwsze, osiedla senioralne zostały stworzone z myślą o ludziach w sędziwym wieku, którzy pragną zmienić swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania na mniejsze lub podobne metrażowo mieszkanie, ale za to w pełni dostosowane do ich możliwości zdrowotnych i fizycznych. Po drugie, osiedla senioralne mają za zadanie wspierać Seniorów, jak i ich najbliższych. Dlatego swoją ofertę Senior Apartments kieruje też do rodzin osób starszych. Częstokroć bowiem opieka zapewniana wiekowym rodzicom, czy też dziadkom bardzo mocno wykracza poza kompetencje dzieci bądź wnuków. Nie wspominając już o trudności w zorganizowaniu swojego życia w taki sposób, by podzielić czas na pracę, swoją rodzinę, dom, aż w końcu kochaną osobę, która pragnie żyć samodzielnie i jednocześnie wymaga codziennego wsparcia np. w podstawowych czynnościach samoobsługowych.