Opieka nocna dla seniora to obligatoryjna usługa świadczona wszystkim mieszkańcom osiedla Senior Apartments w godzinach 19:00 – 7:00. Organizujemy ją, aby osoby starsze czuły się bezpieczne i zaopiekowane o każdej porze, nawet w nocy. Znając indywidualne potrzeby każdego z lokatorów naszych apartamentów, jesteśmy w stanie zapewnić im niemal całkowicie spersonalizowaną opiekę nocną. Nocna opieka nad seniorami sprawi, że wszelkie ograniczenia spowodowane sędziwym wiekiem nie będą już tak straszne – zwłaszcza dla osób mieszkających w swoim mieszkaniu w pojedynkę. Również samotność nie doskwiera tak mocno, kiedy ludzie starsi mają tę cudowną świadomość odwiedzin opiekuna. Czasami kilka zdań zamienionych z drugim człowiekiem bywa dla nich ukojeniem emocjonalnym, poprawiającym ogólne samopoczucie.

Nocna opieka nad seniorami – warunki świadczonej usługi

Opieka nocna dla seniora przysługuje każdej osobie starszej mieszkającej na naszym osiedlu. Nie ma tu absolutnie żadnych wyjątków. Zasada ta dotyczy zarówno seniorów będących właścicielami konkretnych mieszkań, jak i seniorów wynajmujących nasze apartamenty długoterminowo. Pragniemy, aby wszyscy mieszkańcy Senior Apartments mogli czuć się tu bezpiecznie, dlatego działamy właśnie w ten sposób.

Bezpieczeństwo to aspekt życia ludzkiego, który był dla nas inspiracją do stworzenia przestrzeni przyjaznej osobom starszym, schorowanym, niepełnosprawnym oraz potrzebującym specjalistycznej opieki praktycznie 24 godz. na dobę.

Profesjonalny obchód apartamentów dokonywany jest podczas każdego nocnego dyżuru kilkukrotnie, przez siedem dni w tygodniu. Wykonują go wykwalifikowani opiekunowie posiadający specjalne uprawnienia do wykonywanego zawodu. Całkowity koszt usługi jest zmienny, gdyż zależy od liczby mieszkańców osiedla.

Opieka nocna dla seniora – dbamy o spokój emocjonalny osób starszych i ich rodzin

Nocna opieka nad seniorami jest naszą odpowiedzią na potrzeby wypływające zarówno od mieszkańców osiedla, jak i ich najbliższych, którzy bardzo często nie są w stanie poświęcić im tak wiele uwagi, czy też wsparcia, jakich wymagają. Wiemy doskonale, że wewnętrzny spokój, a także poczucie bezpieczeństwa stanowią fundament prawidłowego funkcjonowania emocjonalnego oraz psychicznego. Seniorzy wykazujący z racji swojego wieku wiele ograniczeń zdrowotnych tudzież typowo fizycznych są szczególnie narażeni na odczuwany niepokój, stany lękowe i ogólne wrażenie zagrożenia. Taki stan rzeczy jest absolutnie normalny z uwagi na przeżyte lata, choroby i szereg często trudnych doświadczeń życiowych. Dlatego nie oceniamy, tylko działamy! Dzięki empatii i wrażliwości na ludzkie życie w naszych głowach zrodził się pomysł niosący seniorom i ich rodzinom autentyczną, realną i nieocenioną pomoc. Ukłoniliśmy się tym sposobem w stronę emocji, trosk, obaw, a także najbardziej podstawowych potrzeb świadczących o człowieczeństwie.

Tak właśnie powstała opieka nocna dla seniora. Jesteśmy dumni, że możemy być tutaj dla Was i dla Waszych najbliższych.