Osiedle Senior Apartments zostało stworzone po to, aby zagwarantować wszystkim naszym mieszkańcom godne warunki życia. W starszym wieku znacznie wzrasta potrzeba poczucia bezpieczeństwa, spokoju psychicznego oraz komfortu funkcjonowania. Z czasem zwiększa się również zapotrzebowanie na diagnostykę różnego rodzaju schorzeń, a co za tym idzie konieczność ich leczenia. Niestety w dzisiejszych czasach ludzie starsi częstokroć pozbawiani są bardzo wielu z wymienionych wyżej udogodnień.

Naszym największym marzeniem, które po dziś dzień nieustannie motywuje nas do budowania kolejnych osiedli senioralnych, jest realna pomoc osobom przeżywającym jesień swojego istnienia. Dlatego też oprócz komfortowych mieszkań i osiedlowej infrastruktury dostosowanej do potrzeb Seniorów oferujemy wszystkim naszym mieszkańcom różne rodzaje opieki. Oczywiście nie ma obowiązku korzystania z żadnego z nich. Natomiast ich zakres jest tak obszerny, że pozostawia nieprawdopodobnie wiele możliwości. Te zaś dają Seniorom poczucie zaopiekowania, troski, empatii otrzymywanej od drugiego człowieka, aż wreszcie chęć do życia.

Opieka wspierająca codzienne funkcjonowanie i opieka nocna

Pierwsze dwa, a zarazem najważniejsze rodzaje opieki, jakie gwarantujemy mieszkańcom Senior Apartments to:

 • Dostęp do całodobowej opieki – na terenie osiedla przez całą dobę przebywają opiekunowie medyczni i opiekunowie osób starszych, którzy są do dyspozycji mieszkańców. Opieka nocna, która odbywa się w ramach tej usługi rozpoczyna się o godzinie 19:00 i trwa nieprzerwanie do godziny 7:00. W tym czasie podczas każdego dyżuru pracownicy wykonują kilka obchodów mieszkań, sprawdzając przy tym, czy wszystko jest w porządku w danym apartamencie.
 • Opieka indywidualna – jest ona świadczona na podstawie karty Indywidualnego Planu Opieki sporządzonego przez obie ze stron, czyli Seniora i Opiekuna Osób Starszych. Obejmuje podstawowe czynności codzienne, takie jak toaletę poranną i wieczorną, podanie leków, pomiar ciśnienia, wyniesienie śmieci, wyprowadzenie psa, przygotowanie posiłku i posprzątanie po nim, obsługę stomii, karmienie, spacer, wykonanie prania itp.
 • Usługa sprzątania – świadczona przez wykwalifikowany personel zajmujący się utrzymaniem czystości w każdym apartamencie. Wspomniane zachowanie porządku polega na podstawowych i zarazem najważniejszych czynnościach, takich jak zmywanie podłóg, odkurzanie, wycieranie kurzu, czyszczenie sanitariatów, sprzątanie brudnych naczyń, mycie okien, itd.

Dostęp do systemu alarmowego

Wśród bardzo ważnych udogodnień udostępnianych naszym mieszkańcom, z dumą możemy wyróżnić alarmowe rodzaje opieki:

 • Alarmowy system przyzywowy – jest podstawowym wyposażeniem, jakie każdy mieszkaniec osiedla otrzymuje w postaci bezprzewodowej opaski alarmowej. Dzięki temu starsza osoba może natychmiast poinformować nas o nagłym pogorszeniu jej stanu zdrowia, przewróceniu się itp. Możliwość wezwania pomocy w trybie pilnym zapewnia Seniorom poczucie bezpieczeństwa, które jest szczególnie doceniane przez osoby samotne, mieszkające same.
 • System przyzywowy Roomservice – dla mieszkańców naszego poza systemem alarmowym zostały stworzone również przyciski, zapewniające możliwość do wezwania personelu celem pomocy w czynnościach codziennych (np. przygotowanie herbaty, przebranie itp.).

Opieka medyczna oraz terapeutyczna

W szeroko rozumianej dziedzinie medycznej wyróżniliśmy następujące rodzaje opieki oferowane wszystkim Seniorom zamieszkującym nasze osiedle:

 • Opieka pielęgniarska – świadczona przez wykwalifikowany personel pielęgniarski, którego obowiązkiem jest sprawdzanie parametrów życiowych pacjentów, pobieranie badań, takich jak mocz, czy morfologia, jak również organizacja i realizacja recept. Opieka lekarska – wykonywana przez osiedlowego lekarza obejmuje realizację okresowych badań kontrolnych i diagnostycznych. W razie potrzeby lekarz ma prawo wystawić pacjentowi skierowanie do poradni specjalistycznej, szpitala, czy innych placówek medycznych.
 • Rehabilitacja – obejmuje zakres usług, wśród których znajdują się masaże, terapia manualna, rehabilitacja ogólnoustrojowa, neurologiczna, pourazowa, kardiologiczna, ortopedyczna, pooperacyjna.
 • Opieka specjalistyczna wraz z diagnostyką – zapewnia mieszkańcom niezbędne konsultacje specjalistyczne lub indywidualne działania diagnostyczne bez konieczności oczekiwania na nie przez wiele miesięcy, a nawet lat. Istnieje także możliwość transportu Seniora zamieszkującego osiedle senioralne do właściwej placówki medycznej.
 • Terapia zajęciowa – pozwala naszym mieszkańcom poczuć się lepiej, spokojniej, bardziej komfortowo. To nie tylko treningi pamięci, fitoterapia tudzież muzykoterapia. Wykwalifikowany personel organizuje bowiem również zajęcia tematyczne takie jak np. spotkania kulinarne.

Usługa wyżywienia i organizacji zakupów spożywczych

Odżywianie się stanowi najważniejszy element ludzkiej egzystencji, ponieważ bez jedzenia nie ma życia. Dlatego też Seniorom zamieszkującym na naszym osiedlu oferujemy dwa rodzaje opieki związane z tą dziedziną ludzkiej egzystencji:

 • Wyżywienie – to usługa pozwalająca zadbać o zdrowy i zbilansowany sposób odżywiania uwzględniający indywidualne wymogi dietetyczne Seniorów. Zamawiane posiłki dostarczane są pod drzwi danej osoby.
 • Organizacja zakupów spożywczych – obejmuje pomoc w stworzeniu listy niezbędnych produktów oraz wykonanie zakupów i dostarczenie ich do domu Seniora.