Zadzwoń do nas:22 827 57 05
  • PL

Rehabilitacja

Rehabilitacja powinna być obowiązkowym punktem dnia w życiu każdego seniora. Już kilkuminutowe, proste, ale regularne ćwiczenia znakomicie poprawiają kondycję fizyczną. Rehabilitacja ma także ogromne znaczenie profilaktyczne – poprawa krążenia i zwiększenie sprawności aparatu ruchowego zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia upadku czy urazu oraz poprawiają słabnące zdolności regeneracyjne i procesy naprawcze.

Od pierwszych dni

Opieka fizjoterapeuty rozpoczyna się już w pierwszych dniach po przeprowadzce. Na początku oceniamy sprawność mieszkańca w świetle wykonywania codziennych czynności oraz poznajemy przyzwyczajenia i preferencje.

Szybko wdrażamy drobne korekty i uczymy prostych technik – właściwego sposobu wstawania z krzesła, przyjmowania odpowiedniej postawy podczas chodzenia, czy prawidłowego ułożenia poduszek podczas snu. Efekty mogą być naprawdę zaskakujące i wyraźnie polepszyć komfort życia seniora. Jeżeli to za mało, wtedy planujemy programy indywidualne o różnym stopniu intensywności.

Programy indywidualne

Istniejące dolegliwości  mogą wymagać wdrożenia indywidualnego programu rehabilitacyjnego, w tym elementów fizykoterapii (np. laser). Współpracujący z nami rehabilitanci mają duże doświadczenie w pracy z seniorami, osobami po udarach, operacjach stawu biodrowego, z chorobami zwyrodnieniowymi stawów czy kręgosłupa.

Fizykoterapię realizują za pomocą przenośnych urządzeń. Wykonują masaże lecznicze i relaksacyjne. Wszystko na miejscu, w przyjaznej atmosferze, bez kolejek i zamieszana.

Ćwiczymy i bawimy się razem

Fajnie jest pograć ze znajomymi w piłkę, fajnie razem poćwiczyć! W procesie rehabilitacji bardzo istotna jest interakcja z innymi osobami. Osamotnienie i brak zainteresowania ze strony innych ludzi prowadzi do poczucia izolacji i odosobnienia. Stąd już prosta droga do depresji, wycofania się z aktywnego życia, a w konsekwencji stania się osobą niepełnosprawną, wymagającą pełnej opieki.

Temu dramatycznemu scenariuszowi naprawdę łatwo zapobiec! Dlatego inicjujemy ćwiczenia w mniejszych, bądź większych grupach biorąc pod uwagę wydolność mieszkańca oraz jego preferencje towarzyskie i sportowe.

Organizujemy ćwiczenia ogólnorozwojowe, sesje tai chi, spacery, spacery z kijkami, zajęcia na pobliskim basenie i wiele innych w tym m.in. cudowną śmiechoterapię, czy karaoke idealnie sprawdzające się podczas wspólnego świętowania imienin i urodzin mieszkańców. Jedna z naszych mieszkanek z zachwytem stwierdziła, że to cudowne zapomnieć o nudzie i ponownie czuć się towarzysko spełnioną.

>>> Dowiedz się, czym zajmuje się concierge – Twój prywatny asystent

Potrzebujesz rady lub masz pytania?

Jesteśmy do dyspozycji!