Zadzwoń do nas:22 827 57 05
  • PL
  • EN

Rehabilitacja

Rehabilitacja – mieszkańcy osiedla senioralnego nie muszą czekać w kolejkach. Mamy własny zespół doświadczonych fizjoterapeutów, którzy są dostępni codziennie na osiedlu. Bez stania w przychodni, bez czekania, bez dojeżdżania. Specjalizujemy się w rehabilitacji po urazach ortopedycznych, zabiegach chirurgicznych i udarach, w rehabilitacji schorzeń układu nerwowego (neurologicznych), w zespołach bólowych i przy zwyrodnieniach stawów oraz w fizykoterapii.

Aktywność ruchowa, ćwiczenia lub rehabilitacja to obowiązkowy punkt dnia w życiu każdego seniora. Już kilkuminutowe, proste, ale regularne ćwiczenia znakomicie poprawiają kondycję fizyczną. Rehabilitacja ma także ogromne znaczenie profilaktyczne – poprawa krążenia i zwiększenie sprawności aparatu ruchowego zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia upadku czy urazu oraz poprawiają słabnące zdolności regeneracyjne i procesy naprawcze.

Oferta programów rehabilitacyjnych

Doświadczeni specjaliści – atrakcyjne ceny

Pobierz ofertę indywidualnych programów rehabilitacyjnych

Ćwiczymy i bawimy się razem

Fajnie jest razem poćwiczyć! W procesie rehabilitacji bardzo istotna jest interakcja z innymi osobami. Osamotnienie i brak zainteresowania ze strony innych ludzi prowadzi do poczucia izolacji i odosobnienia. Stąd już prosta droga do depresji, wycofania się z aktywnego życia, a w konsekwencji stania się osobą niepełnosprawną, wymagającą pełnej opieki.

Temu dramatycznemu scenariuszowi naprawdę łatwo zapobiec! Dlatego inicjujemy ćwiczenia w mniejszych i większych grupach biorąc pod uwagę wydolność mieszkańca oraz jego preferencje towarzyskie i sportowe.

Organizujemy ćwiczenia ogólnorozwojowe, sesje tai chi, spacery, spacery z kijkami, zajęcia na pobliskim basenie i wiele innych w tym m.in. cudowną śmiechoterapię, czy karaoke idealnie sprawdzające się podczas wspólnego świętowania imienin i urodzin mieszkańców. Jedna z naszych mieszkanek z zachwytem stwierdziła, że to cudowne zapomnieć o nudzie i ponownie czuć się towarzysko spełnioną.

Dowiedz się więcej o programie aktywności dla seniorów

Potrzebujesz rady lub masz pytania?

Jesteśmy do dyspozycji!